Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  Tinta Barroca

  • Delaforce Fine Ruby 20° 0.75L

   PORTO Delaforce Fine Ruby 20° 0.75L

   69,00  Availability: w magazynie
  • VALDOURO RUBY PORTO 19%

   WINO VALDOURO RUBY PORTO 19% 0,75L

   49,00  Availability: brak w magazynie
  • PORTO CRUZ PINK 19%

   PORTO CRUZ PINK 19% 0,75L

   55,00  Availability: brak w magazynie
  • GLENCADAM RESERVA ANDALUCIA OLOROSO 46% 0,7L

   PORTO CRUZ RUBY 19% 0,75L

   51,99  Availability: brak w magazynie

   

  Pochodzące z Portugalii wina Tinta Barroca to trunki, które znakomicie pokazują dwie strony regionu Douro – tradycyjną oraz nowoczesną. Odmianę tą wykorzystuje się do produkcji znanego na całym świecie Porto. Ostatnie lata przyczyniły się jednak do wzrostu zainteresowania klasycznymi trunkami z północy Portugalii, co pozwoliło odświeżyć sposób produkcji win Tinta Barroca.

  Czempion wagi ciężkiej – wzmacniane wina Tinta Barroca 

  Portugalia oraz Porto to nazwy, które są ze sobą nierozerwalnie związane. Czerwone, mocne i słodkie wina Tinta Barroca, stanowią częsty widok na sklepowych półkach. To także najpopularniejszy rodzaj trunków, które powstają w dolinie Douro. Od przeszło 300 lat wina te cieszą się ogromną popularnością, ze względu na złożony smak. Jest pełen nut wiśni, rodzynków, maliny, czekolady, karmelu oraz przypraw. Podawane zwykle w porze deserowej Porto, stanowią doskonałe towarzystwo dla ciast, biszkoptów, czekolady i suszonych owoców. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby wina z tego szczepu stanowiły deser sam w sobie.

  Wysoka zawartość alkoholu, oscylująca zwykle w okolicach 20%, sprawia, że trunki nie muszą być schładzane przed podaniem. Niektórzy jednak  preferują wina Tinta Barroca w temperaturze około 15° Celsjusza. Pomimo pełnego i ciężkiego charakteru, trunek nie zawsze musi być poddawany dekantacji. Jeżeli butelka posiada łatwy do wyjęcia korek z plastikowym zakończeniem to znak, że wino jest przefiltrowane i nie wymaga dodatkowej uwagi. Jest gotowe do podania w każdej chwili. Dekantacja jest potrzebna w przypadku dłużej dojrzewających, wysokiej jakości trunków, zamkniętych klasycznym korkiem lub gdy na etykiecie pojawi się słowo „unfiltered”.

  Powiew nowoczesność – stołowe wina Tinta Barroca 

  Ostatnie lata upływają w dolinie Douro pod znakiem poszukiwania nowych sposobów, aby zadowolić miłośników portugalskich trunków. Stołowe wina Tinta Barroca to wciąż spora rzadkość, ale warto zapamiętać nazwę tego szczepu. Ma on bowiem wiele do zaoferowania poza tradycyjną produkcją Porto. Bukiet smakowy obejmuje czerwone jagody, wiśnię, płatki róży oraz śliwkę, co w połączeniu z kremową konsystencją oraz miękkimi taninami, zapewnia winom z tego szczepu ogromną wszechstronność. Odmianę wykorzystuje się  nie tylko jako dodatek do czerwonych kupaży. Stanowi również podstawę dla dobrych trunków rosé.

  Mocna budowa sprawia, że wina Tinta Barroca znakomicie znoszą starzenie w dębowych beczkach.  Odpowiada im też leżakowanie w butelkach. Procesy te zapewniają duże pole do popisu miłośnikom złożonych smaków. Pod względem łączenia z potrawami, najlepiej postawić kieliszek tego czerwonego wina obok pieczonego mięsa. Równie wyśmienicie pasują jednak do serów, dziczyzny oraz potraw obfitujących w białko i tłuszcze. Solidna budowa trunku poradzi sobie nawet w przypadku mocno przyprawionych dań. Dzięki czemu wina te sprawdzą się świetnie z meksykańskimi gulaszami oraz daniami kuchni azjatyckiej. Stosunkowo wysoka zawartość alkoholu – zwykle około 14% – sprawia, że przed podaniem wystarczy schłodzić butelkę do około 16-18° Celsjusza. Pozwoli to cieszyć się pełnią doznań, jakie mają do zaoferowania wina Tinta Barroca.

  Koszyk Wróć do strony