Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

  Mendoza

  • KAIKEN ESTATE CABERNET SAUVIGNON

   KAIKEN ESTATE CABERNET SAUVIGNON 14% 0,75L

   59,00  Availability: w magazynie
  • LA LINDA MALBEC LUJAN DE CUYO / MENDOZA 2021

   LA LINDA MALBEC LUJAN DE CUYO / MENDOZA 2021 0,75L

   55,00  Availability: w magazynie
  • TRAPICHE MALBEC MENDOZA

   TRAPICHE MALBEC MENDOZA 2022 0,75L

   42,00  Availability: w magazynie
  • Elevado Selected Red

   ELEVADO SELECTED RED 13% 0,75L

   37,90  Availability: w magazynie
  • PUNTO FINAL MALBEC

   PUNTO FINAL MALBEC 2019 13,5% 0,75L

   57,00  Availability: w magazynie
  • PUNTO FINAL CABERNET SAUVIGNON

   PUNTO FINAL CABERNET SAUVIGNON 2019 13,% 0,75L

   49,00  Availability: w magazynie
  • PUNTO FINAL CABERNET FRANC RESERVA

   PUNTO FINAL CABERNET FRANC RESERVA 2018 13,5% 0,75L

   59,00  Availability: w magazynie
  • PORTILLO CABERNET SAUVIGNON 2014

   PORTILLO CABERNET SAUVIGNON 2014 14% 0,75L

   47,90  Availability: w magazynie
  • REPASSO BLEND RED 2018 14%

   REPASSO BLEND RED 2018 14% 0,75L

   55,00  Availability: w magazynie
  • RIO DE LA PLATA MALBEC 2019 13,2%

   RIO DE LA PLATA MALBEC 2019 13,2% 0,75L

   45,00  Availability: w magazynie
  • Elevado Selected White

   ELEVADO SELECTED WHITE 12% 0,75L

   37,90  Availability: brak w magazynie
  • Kaiken Ultra Malbec

   KAIKEN ULTRA MALBEC 14,5% 1,5L

   209,00  Availability: brak w magazynie
  • KAIKEN ESTATE SAUVIGNON BLANC

   

  Gdy mowa o winach z Argentyny nie sposób pominąć trunków wytwarzanych u podnóży Andów w regionie Mendoza. Obszar ten słynie z nagromadzenia winnic, rozległych upraw oraz unikalnego klimatu, który odcisnął swój ślad na bukiecie smakowym. O czym warto pamiętać, wyruszając na winiarską podróż do serca Argentyny?

  Liczby i wina – charakterystyka regionu Mendoza 

  Mendoza nie bez przyczyny zajmuje kluczowe miejsce podczas dyskusji na temat argentyńskiego wina. To właśnie tutaj znajduje się około 75% wszystkich upraw winorośli w kraju. Aż 63% hodowli przeznaczonych jest dla czerwonych odmian. Jednocześnie region Mendoza słynie z hodowli szczepu Malbec. Stanowi on około 26% całej produkcji obszaru, a także zajmuje prawie 20% całej ziemi przeznaczonej pod uprawę winorośli w Argentynie. Położony u stóp Andów region  słynie z wyjątkowo dużej ilości słonecznych dni w roku, co związane jest z bliskością Andów.  Powstrzymują one wilgoć napływającą od strony Oceanu Spokojnego. W efekcie region Mendoza oferuje hodowcom suche, słoneczne warunki, które łączą się z kamienistą, ubogą w składniki odżywcze glebą.

  Ten drugi czynnik, wbrew pozorom, sprzyja przemysłowi winiarskiemu, gdyż zmusza rośliny do produkcji większej ilości owoców zamiast listowia. Wreszcie suchy klimat chroni uprawy przed szkodnikami, pozwalając hodowcom wybrać idealny moment na zbiory. Wszystkie te czynniki sprawiają, że region Mendoza dostarcza wysoko ocenianych, intensywnych w smaku, wytrawnych win. Zyskały one sobie aprobatę smakoszy wina na całym świecie. Największym atutem obszaru są czerwone trunki i to właśnie one uczyniły Argentynę tak poważanym graczem na arenie winiarstwa, jednakże alkohole wytwarzane z białych szczepów Chardonnay również należą do światowej czołówki pod względem jakości.

  Malbec ponad wszystko – odmiany winogron w regionie Mendoza 

  Malbec oraz Mendoza to nazwy powiązane ze sobą na dobre i na złe. Ta pochodząca z Francji odmiana czerwonych winogron, mocno straciła na znaczeniu w Starym Świecie w wyniku plagi filoksery, surowych zim oraz dostępu do mniej wybrednych szczepów. Jednakże w XIX wieku imigranci z Francji oraz Włoch przynieśli ze sobą nie tylko wiedzą na temat winiarstwa, ale również szczepki odmiany Malbec. Region stał się ziemią obiecaną dla imigrantów, którzy zrewitalizowali argentyński przemysł alkoholowy i skierowali go na drogę ku nowoczesności.

  Dzięki doskonałym warunkom do uprawy szczep Malbec stał się narodową odmianą Argentyny, a obszar Mendoza zamienił się w winiarską stolicę kraju oraz światowe zagłębie hodowli odmiany Malbec. Mocno zbudowane, nasycone taninami oraz obfitujące w nuty mineralne czerwone wina to wizytówka regionu Mendoza. Trunki tego typu sprawdzą się doskonale w towarzystwie czerwonego mięsa – steku, pieczeni oraz tradycyjnych argentyńskich dań z grilla. Oprócz szczepu Malbec region Mendoza oferuje również wina z odmian Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Syrah, Torrontes oraz Sauvignon Blanc. Warto nadmienić, że białe trunki z obszaru Mendoza cieszą się znakomitą opinią wśród krytyków i chociaż ustępują popularnością czerwonym odpowiednikom, są godne uwagi każdego smakosza.

  Shopping cart close