Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Likier

 • SOUTHERN COMFORT 35%

  SOUTHERN COMFORT 35% 0,7L

  83,00  Availability: w magazynie
 • COINTREAU 40% 0,7L

  COINTREAU 40% 0,7L

  105,00  Availability: w magazynie
 • -11%
  BOLS TRIPLE SEC 38%

  BOLS TRIPLE SEC 38% 0,7L

  69,99  Availability: w magazynie
 • DE KU.TRIPLE SEC 40% 0.7L

  DE KU.TRIPLE SEC 40% 0.7L

  79,00  Availability: w magazynie
 • GRAND MARNIER LOUIS ALEXANDRE 40% 0,7L

  GRAND MARNIER LOUIS ALEXANDRE 40% 0,7L

  279,00  Availability: w magazynie
 • -10%
  LICOR 43 Cuarenta Y Tres 31% 0,7L

  LICOR 43 31% 0,7L

  89,00  Availability: brak w magazynie
 • AURUM GOLDEN ORANGE

  AURUM GOLDEN ORANGE 40% 0,7L

  119,00  Availability: w magazynie
 • CARDENAL MENDOZA ANGELUS

  CARDENAL MENDOZA ANGELUS 40% 0,7L

  149,00  Availability: w magazynie
 • DE KUYPER BLUE CURACAO

  DE KUYPER BLUE CURACAO 20% 0,7L

  85,00  Availability: w magazynie
 • APREZ KAWA Z POMARAŃCZĄ

  APREZ KAWA Z POMARAŃCZĄ 30% 0,5L

  79,00  Availability: brak w magazynie
 • COINTREAU NOIR 40%

  COINTREAU NOIR 40% 0,7L

  179,00  Availability: brak w magazynie
 • BOLS CURACAO DRY ORANGE 24%

  BOLS CURACAO DRY ORANGE 24% 0,7L

  59,00  Availability: brak w magazynie
 • GRAND MARNIER CORDON ROUGE 40%

  GRAND MARNIER CORDON ROUGE 40% 0,7L

  139,00  Availability: brak w magazynie

Likier pojawia się w niezliczonej liczbie koktajli, zapewniając im niezwykłą głębię smaku. Sprawdza się doskonale zarówno w temperaturze pokojowej, jak i zmrożone czy podawane na ciepło. W rękach zdolnego barmana, zamienia się w aksamitne ekstrakty o wielu niespodziewanych obliczach. Nocino z łupiną zielonych orzechów włoskich, Curaçao i Cointreau ze skórką pomarańczy, Sambuca z anyżem, Rosolio z płatkami róż, Amaretto z gorzkimi migdałami, Ratafià i Sherry z różnymi odmianami wiśni czy Limoncello ze skórką cytryny to tylko niektóre propozycje z ogromnej oferty likierów produkowanych na całym świecie.

Krótka historia likieru 

Podobnie jak w przypadku innych alkoholi, historia likieru jest ściśle związana z rozwojem i udoskonalaniem technik fermentacji i destylacji na przestrzeni wieków. Początkowo likiery były wytwarzane w celach leczniczych.  Jako medykamenty, miały za zadanie  łagodzić różnego rodzaju dolegliwości. Stąd też trunki te miały z reguły nieprzyjemny smak i równie przykry aromat. Z czasem jednak spożycie likierów wykroczyło poza cele medyczne, zyskując popularność na dworach książęcych i królewskich. Od przełomu XIX i XX wieku możemy zauważyć większą demokratyzację likierów. Od tego momentu rozpoczęła się produkcja na szeroką skalę i spożycie w równie dużych ilościach, zwłaszcza w mniej uprzywilejowanych warstwach społecznych.

W dzisiejszych czasach różnorodność dostępnych na rynku likierów przyprawia o niemały zawrót głowy. Możemy wybierać spomiędzy niezliczonej ilości trunków ziołowych, owocowych, kwiatowych, słodkich, gorzkich, śmietankowo-kremowych, jajecznych czy kawowych.

Jak powstaje likier? 

Likier otrzymywany jest poprzez zmieszanie alkoholu, wody i cukru w ​​zmiennych proporcjach, ze składnikami dodatkowymi –  owocami, kwiatami, ziołami, nasionami, korzeniami i przyprawami. Składniki te uwalniają do alkoholu swoje smaki i aromaty. Dzięki temu nadają końcowemu produktowi wyjątkowy, unikalny charakter. Likiery owocowe są produkowane metodą infuzji  –  poprzez nasączanie owoców spirytusem, wchłaniającym ich smak, aromat oraz kolor. Bezbarwne likiery roślinne powstają natomiast w procesie klasycznej destylacji. Destyluje się je w alembikach lub metodą perkolacji, przeprowadzanej w urządzeniu przypominającym ekspres do kawy.

Aby alkohol mógł zostać zaliczony do grupy likierów, musi spełniać przyjęte normy w zakresie zawartości cukru (w zależności od likieru  –  minimum 70-100 g na litr) oraz alkoholu (co najmniej 15%). Likiery mogą być leżakowane lub od razu butelkowane do sprzedaży i spożycia.

Sposoby serwowania likieru 

Czysty likier możemy spożywać zarówno w temperaturze pokojowej lub na ciepło, jak i schłodzony lub z dodatkiem lodu. Zależy to przede wszytskim od pory roku i indywidualnych upodobań smakowych. Tradycyjnie na zimno (prosto z zamrażarki) podaje się likiery cytrusowe, takie jak Limoncello. Inne gatunki tego trunku mogą natomiast smakować najlepiej rozcieńczone gorącą wodą. Zamieniają się wtedy w przyjemnie rozgrzewający, aromatyczny poncz.

Gorzkie, ziołowe likiery, sprawdzają się znakomicie jako aperitify. Dla pobudzenia apetytu powszechnie stosuje się, między innymi:

–  Campari  –  gorzki włoski likier pomarańczowy o intensywnym smaku i niezwykle charakterystycznej barwie zachodzącego słońca;

–  Pernod  –  intensywnie anyżowy francuski likier ziołowy;

–  Aperol  –  gorzki, włoski likier ziołowy na bazie pomarańczy i rabarbaru;

–  Cynar  –  słodko-gorzki włoski likier ziołowy na bazie karczochów;

–  Prado  –  francuski likier o smaku lukrecji i anyżu.

Słodkie likiery smakują doskonale w towarzystwie deserów i rozgrzewających, aromatycznych napojów  –  kawy czy gorącej czekolady.

Likiery nadają charakter szerokiej gamie koktajli i drinków, dlatego warto mieć je w swoim domowym barku.

Jakie likiery znajdziesz w naszym sklepie?

Nasz sklep oferuje takie likiery jak:

Shopping cart close