Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

  Wina różowe

  • MARTINI BELLINI 8% 0,75L

   MARTINI BELLINI 8% 0,75L

   59,00  Availability: w magazynie
  • ROSA GRANDE CARIGNANO DEL SULCIS MESA

   ROSA GRANDE CARIGNANO DEL SULCIS MESA 14,5% 

   69,00  Availability: w magazynie
  • CERSIUS COTEAUX DU BEZIERS ROSE 12,5% 0.75L

   CERSIUS COTEAUX DU BEZIERS ROSE 12,5% 0.75L

   35,99  Availability: w magazynie
  • CANTINE LEUCI CISARIA ROSE IGP SALENTO 2020 KOSHER 13% 0.75L

   CANTINE LEUCI CISARIA ROSE IGP SALENTO 2020 KOSHER 13% 0.75L

   48,99  Availability: w magazynie
  • PELLEHAUT HARMONIE ROSE COTES DE GASCOGNE 12%

   PELLEHAUT HARMONIE ROSE COTES DE GASCOGNE 12% 0,75L

   29,90  Availability: w magazynie
  • Motörhead Shiraz Rose

   MOTORHEAD SHIRAZ ROSE 0,75L

   64,99  Availability: brak w magazynie
  • Barefoot White Zinfandel Rose

   BAREFOOT WHITE ZINFANDEL ROSE 8% 0,75L

   31,99  Availability: brak w magazynie
  • PORTO CRUZ PINK 19%

   PORTO CRUZ PINK 19% 0,75L

   55,00  Availability: brak w magazynie
  • CHOYA SILVER RED 05L

   CHOYA SILVER RED 10% 0,5L

   29,00  Availability: brak w magazynie
  • OFFLEY PORTO ROSE

   OFFLEY PORTO ROSE 19,5% 0,75L

   59,00  Availability: brak w magazynie
  • RAMMSTEIN ROSENROT ROSE 13,5% 0,75L

   119,00  Availability: brak w magazynie
  • Pellehaut L’Ete Gascon Rose

   PELLEHAUT L’ETE GASCON ROSE 11% 0,75L

   39,90  Availability: brak w magazynie
  • BALLANTINE'S 40% 0.7L

   VEGA ROSADO 0.75L

   35,00  Availability: brak w magazynie

  Różowe wina to idealne trunki na ciepłe, letnie dni. Mogą być wytrawne lub słodkie, ciemne lub jasne. Niezależnie od wybranej odmiany trunki te zapewnią doskonałe orzeźwienie oraz przyjemny, świeży, owocowy smak.

  Jak powstają wina różowe? 

  Wina różowe są zwykle wytwarzane z ciemnych winogron  –   analogicznie do win czerwonych. Specyficzny, różowy kolor, uzyskuje się poprzez skrócenie procesu fermentacji skórkami winogron. Podczas produkcji wina sok winogronowy i skórka pozostają ze sobą w kontakcie przez określony czas. W przypadku win różowych skórka jest oddzielana już po kilku godzinach, umożliwiając osiągnięcie pięknej, jasnej barwy alkoholu.

  Intensywność otrzymanego koloru zależy od czasu maceracji owoców ze skórkami. Dlatego też im dłuższy proces, tym ciemniejsze wino. Fermentacja wina różowego zachodzi w stosunkowo niskiej temperaturze, dzięki czemu trunek wyróżnia się wyjątkową delikatnością.

  Po wytłoczeniu wina różowe są prawie od razu butelkowane, co pozwala zachować ich subtelny, owocowy smak.

  Wina różowe niejedno mają imię 

  Różowe wina występują w niezwykle szerokiej gamie różnorodnych odmian  –  od pełnych, soczystych Grenache, aż po intensywnie korzenne Cabernet Sauvignon. Poniżej prezentujemy zestawienie siedmiu najpopularniejszych gatunków różowego wina.

  • Provence Rosé –  wino wytrawne, produkowane z mieszanki winogron Grenache, Cinsault, Syrah i Mourvèdre. Charakteryzuje się świeżym, lekkim, owocowym smakiem. Odmiana ta doskonale komponuje się ze skorupiakami, białymi mięsami oraz tłustymi rybami.
  • Grenache Rosé –  wytwarzane z winogron Grenache  –  jednego z najpopularniejszych szczepów na świecie. Stąd też wino wyróżnia się świeżym, pełnym, soczystym smakiem. Odmiana ta sprawdza się w towarzystwie dań kuchni śródziemnomorskiej.
  • Sangiovese Rosé –  wytwarzane z winogron Sangiovese. Oferuje pełny smak z wyrazistymi nutami czerwonych owoców oraz delikatnymi akcentami przypraw. Odmiana ta smakuje najlepiej z białymi mięsami, sałatkami oraz daniami kuchni azjatyckiej.
  • Syrah Rosé –  wino o niezwykle głębokiej barwie, wyróżniające się charakterystycznymi nutami pieprzu, oliwek i truskawek. W przeciwieństwie do standardowych win różowych nie wymaga intensywnego chłodzenia. Odmiana ta sprawdza się doskonale w towarzystwie warzyw i makaronów.
  • Zinfandel Rosé –  najpopularniejsza i najbardziej budżetowa odmiana różowego wina, znana także jako White Zinfandel. Charakteryzuje się intensywną słodyczą z wyrazistymi nutami cytryny, melona i truskawki. Odmiana ta komponuje się najlepiej z grillowanymi mięsami oraz aromatycznymi sosami.
  • Cabernet Sauvignon Rosé –  wino o bardzo głębokiej barwie, z wyraźnymi nutami czarnej porzeczki, pieprzu i wiśni. Odmiana ta sprawdza się w towarzystwie grillowanych mięs i ryb.
  • Pinot Noir Rosé –  doskonale zrównoważone wino o przyjemnym, wytrawnym finiszu. Odmiana ta komponuje się doskonale z pieczonym białym mięsem oraz tłustymi rybami.

  Jak podawać wina różowe? 

  Różowe wina smakują najlepiej schłodzone  –  w temperaturze 10-13℃. Serwujemy je w kieliszkach do wina białego, wybierając kształty zwężające się ku górze, które umożliwiają koncentrację smaku i zapachu wewnątrz kieliszka. Delikatne, wytrawne wina różowe dobrze komponują się ze świeżymi sałatkami, lekkimi makaronami oraz owocami morza. Słodkie odmiany stanowią natomiast doskonały dodatek do ciast i deserów owocowych.

  Shopping cart close