Glenmorangie

Whisky Glenmorangie Dornoch 0,7l

Dostępność: W magazynie

Destylarnia Glenmorangie powstała w roku 1843, w którym William Matheson otrzymał licencję na destylację whisky. Chociaż produkcja ruszyła dopiero w listopadzie 1849 r., to historia napoju z posiadłości Morangie sięga wieku XVII.
tmp
329,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Glenmorangie powstała w roku 1843, w którym William Matheson otrzymał licencję na destylację whisky. Chociaż produkcja ruszyła dopiero w listopadzie 1849 r., to historia napoju z posiadłości Morangie sięga wieku XVII. Z tego bowiem okresu pochodzą pierwsze wzmianki o destylacji whisky (wówczas jeszcze nielegalnej) w Tain. Od roku 2004 właścicielem gorzelni jest francuski koncern Moët Hennessy Louis Vuitton S. A. Od końca XIX w. pracowało w destylarni od 12 do 16 osób, a od roku 1920 po dzień dzisiejszy zatrudnionych jest tam stale 16 osób (mężczyzn). O tym, że stało się to już tradycją informują nas etykietki na butelkach: "Handcrafted by the Sixteen Men of Tain" (Ręczna robota szesnastu mężczyzn z Tain).
Glenmorangie Dornoch debiutowała na rynku w 2014 roku. Destylaty użyte do zestawienia tej whisky leżakują w beczkach po bourbonie oraz po sherry Amontillado. Wyczuwalne są aromaty jabłek, nektarynek oraz cytryn w połączeniu z karmelem i delikatnymi przyprawami. W smaku karmel, tiramisu i anyż z dodatkiem nut dymnych i torfowych.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Glenmorangie
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Highlands
Beczkowanie beczki po bourbonie oraz sherry Amontillado
Zawartość alkoholu 43%
Aromaty jabłka, nektarynki, cytryny, karmel
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.