Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Whisky blended

 • BUSHMILLS AMERICAN OAK BOURBON FINISH 40% 0.7L

  BUSHMILLS AMERICAN OAK BOURBON FINISH 40% 0.7L

  119,00  Availability: w magazynie
 • BLACK IRISH WHSIKY WITH STOUT 40% 0.7L

  BLACK IRISH WHSIKY WITH STOUT 40% 0.7L

  199,00  Availability: w magazynie
 • KILBEGGAN 40% 0,7L

  KILBEGGAN 40% 0,7L

  99,90  Availability: w magazynie
 • THE WILD GEESE RARE IRISH WHISKEY 43% 0,7L

  THE WILD GEESE RARE IRISH WHISKEY 43% 0,7L

  259,00  Availability: w magazynie
 • QUIET MAN 8YO 40%

  QUIET MAN 8YO 40% 0,7L

  229,00  Availability: w magazynie
 • Kilbeggan Black 40% 0,7l

  Kilbeggan Black 40% 0,7l

  129,00  Availability: w magazynie
 • THE POGUES SINGLE MALT 50ML

  THE POGUES SINGLE MALT 40% 50ML

  27,00  Availability: brak w magazynie
 • QUIET MAN SUPERIOR IRISH BLEND 40%

  QUIET MAN SUPERIOR IRISH BLEND 40% 0,7L

  169,00  Availability: brak w magazynie
 • JAMESON 40% 0,7L

  JAMESON 40% 0,7L

  79,90  Availability: brak w magazynie
 • JAMESON BLENDER'S DOG 43%

  JAMESON BLENDER’S DOG 43% 0,7L

  259,00  Availability: brak w magazynie
 • TULLAMORE DEW 40%

  TULLAMORE DEW 40% 1L

  109,00  Availability: brak w magazynie
 • ROE & CO 45% 0,7L

  ROE & CO 45% 0,7L

  159,00  Availability: brak w magazynie
 • TULLAMORE DEW CIDER CASK 40%

  TULLAMORE DEW CIDER CASK 40% 0.5L

  94,00  Availability: brak w magazynie
 • TULLAMORE DEW CROCK 40%

  TULLAMORE DEW CROCK 40% 0,7L

  229,00  Availability: brak w magazynie
 • BUSHMILLS BLACKBUSH 40% 1L

  BUSHMILLS BLACKBUSH 40% 1L

  129,00  Availability: brak w magazynie

Whisky blended wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla osób, które nie lubią monotonii. Stanowią one mieszankę kilku rodzajów whisky, dzięki czemu każda kompozycja jest jedyna w swoim rodzaju. W składzie zwykle znajdują się również neutralne spirytusy zbożowe, barwniki, aromaty. Pozwala to nieco obniżyć koszty produkcji, co sprawia, że whisky te są tańsze od single malt. Oczywiście w sprzedaży nie brakuje trunków klasy premium, które nie bez powodu zyskały mnóstwo pozytywnych opinii koneserów. Jest w czym wybierać!

Czym jest whisky blended? 

Whisky blended to mieszanka kilku rodzajów whisky oraz składników dopełniających  (np. spirytusów zbożowych). Umożliwia to zachowanie balansu pomiędzy jakością i ceną. W zdecydowanej większości przypadków są to mocne alkohole, które zachwycają niepowtarzalnym charakterem. Whisky typu blend to zmieszane alkohole klasy premium oraz dodatki, które mają duży wpływ na finalny smak i aromat.

Whisky blended bardzo często stanowią bazę do drinków. Jest to odmiana zapewniająca szeroki zakres zastosowań, więc jedynym ograniczeniem są indywidualne preferencje. Wykorzystując tą whisky do przygotowania drinków można mieć pewność, że trunki będą wyrafinowane, a zarazem intrygujące. To prosty sposób na to, aby zyskały unikatowości. Smak whisky mieszanej  zostanie doceniony przede wszystkim przez tych, którzy uwielbiają delektować się każdym łykiem.

Ile dojrzewa whisky typu blend? 

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jak długo musi dojrzewać whisky blended. Należy wiedzieć, że jest to odmiana nieposiadająca deklaracji wieku. Wszystko zależy więc od przepisów obowiązujących w danym państwie. Whisky blended kanadyjskie, szkockie, irlandzkie leżakują przez minimum trzy lata. Deklaracja wieku dotyczy najmłodszego alkoholu będącego częścią mieszanki. Zdarza się, że pozostałe trunki wchodzące w skład whisky typu blend są starsze. W dużej mierze wynika to z faktu, że normy określają wyłącznie wiek minimalny, a górna granica nie jest narzucana.

Nieco inaczej jest w przypadku Stanów Zjednoczonych, gdzie deklaracja wieku nie dotyczy wszystkich whisky z tej kategorii. Określa ona wyłącznie whisky typu straight, która stanowi przynajmniej 20% whisky mieszanej. Omawiane alkohole zawierają również dodatki, takie jak np. napoje spirytusowe. Nie wymagają one starzenia w beczkach.

Jak smakują whisky blended? 

Whisky blended występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie jest tylko kwestią czasu. To trunki dość mocne, jednak ich smak nie jest ekstremalnie intensywny. To ważna wiadomość dla tych, którym whisky single malt nie przypadły do gustu. Whisky te wyśmienicie smakują z colą czy egzotycznymi sokami. Mogą stanowić dodatek do koktajlów. Wiele osób serwuje je nie tylko podczas imprezy, ponieważ wyśmienicie sprawdzają się także podczas relaksu.

Ceny whisky blended znajdują się na umiarkowanym poziomie, co zachęca do skosztowania nowych trunków. Wśród opisywanych alkoholi znajdują się prawdziwe perełki, które na długo zapadają w pamięć. Whisky tą można również podarować w prezencie – jest to upominek dobry na wiele okazji!

Shopping cart close