Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Stellenbosch

  • Muratie Melck's Sauvignon Blanc

   MURATIE MELCK’S SAUVIGNON BLANC 12% 0,75L

   46,90  Availability: w magazynie
  • Muratie Melck's Red Blended

   MURATIE MELCK’S RED BLENDED 14% 0,75L

   57,00  Availability: w magazynie

   

  Wina ze Stellenbosch to trunki, które są produkowane w regionie winiarskim na terenie Południowej Afryki. Jest to zresztą jeden z najważniejszych regionów winiarskich Republiki Południowej Afryki.  Trunki pochodzące z tego obrębu są doceniane zarówno przez regionalnych wielbicieli win, jak i koneserów z całego świata.

  O historii win ze Stellenbosch słów kilka

  Wina ze Stellenbosch zaczęły być produkowane w XVII wieku w efekcie kolonizacji. W 1679 roku gubernator Simon van der Stel założył pierwszą winnicę znajdującą się właśnie na terenie tego regionu i nazwał ją na swoją cześć. To właśnie holenderscy kolonizatorzy pokazali miejscowym sztukę przygotowywania wina. Stąd w krótkim czasie zaczęli oni budować własne winnice i sadzić własne winorośle na wzór pierwszej winiarni. Stało się tak przede wszystkim ze względu na to, że okoliczne gleby, a także warunki klimatyczne, okazały się być bardzo sprzyjające dla tworzenia winnic.

  Znaczenie tych trunków wzrosło w okolicach XIX wieku Wzrosła ilość winnic, a same trunki zaczęły zyskiwać dużą popularność na terenie innych krajów świata. W latach 20-tych powstała nawet tzw. Stellenbosch Wine Route. Zadaniem jej było promowanie lokalnych winnic i zachęcanie do ich zwiedzania przez szersze grono osób.

  Koniec XX wieku przyniósł rozkwit dla winnic z okolic Stellenbosch. Szybko stały się one najważniejszymi ośrodkami w całej Południowej Afryce. Trunki zyskiwały międzynarodowe nagrody, a region zyskał ogromną popularność przede wszystkim z uwagi na produkowane tam czerwone wina.

  Smak win ze Stellenbosch – czym wyróżnia się ten alkohol? 

  Wina ze Stellenbosch wyróżniają się unikatowymi walorami smakowymi, które trudno jest ująć w jednym zdaniu. Wiele bowiem zależy od tego, z jakiej winnicy pochodzi trunek, z jakich winorośli został przygotowany, a także jak przebiegał proces jego wytwarzania.

  Największą popularność spośród tych win zyskały wina czerwone. Większość z nich charakteryzuje się intensywnym smakiem, przywodzącym na myśl czerwone owoce. Porzeczki i czereśnie są najpopularniejsze, jednak niektóre wyróżniają się odmiennymi nutami: mango czy ananasem.

  Aby dowiedzieć się, jakimi dokładnie nutami smakowymi wyróżnia się konkretne wino, warto zapoznać się ze szczegółowym opisem tego produktu. To pozwoli uniknąć nieprawidłowego doboru smaku. Jedno jest pewne. Wielbiciele intensywnie owocowych, czerwonych win z pewnością znajdą w bogatej ofercie win ze Stellenbosch coś, co spełni ich oczekiwania!

  Z czym podawać wina ze Stellenbosch, aby w pełni wykorzystać ich smak? 

  Wina ze Stellenbosch wyróżniają się głębokim, złożonym smakiem, który sprawia że świetnie komponują się one z wieloma, różnego rodzaju daniami. Ten typ win można wykorzystać np. jako dodatek do wykwintnego obiadu, podczas którego serwowane są mięsa. Trunek sprawdzi się jednak doskonale również wówczas, gdy podamy je do sałatki czy przystawki.

  Shopping cart close