Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Campania

  • Trigaio Feudi di San Gregorio

   TRIGAIO FEUDI DI SAN GREGORIO 13,5% 0,75L

   39,90  Availability: w magazynie
  • Albente Feudi di San Gregorio

   ALBENTE FEUDI DI SAN GREGORIO 12% 0,75L

   39,94  Availability: w magazynie

   

  Gdyby poszukać na terenie południowych Włoch miejsca wręcz stworzonego do uprawy winorośli, to z pewnością byłby nim Campania (Kampania). Zależność tą dostrzegli nie tylko ludzie żyjący dziś, ale również osoby mieszkające tu setki i tysiące lat temu.

  Campania – miejsce stworzone dla wina 

  Campania to region południowych Włoch, którzy kochają go za wyjątkowe walory turystyczne. Część z nich wynika z obecności włoskich winnic, których jest tu mnóstwo. W końcu chyba każdy marzy o tym, by po godzinach spędzonych na rozpalonej, włoskiej ziemi, poświęcić chwilę czasu na błogi relaks wśród tutejszych winorośli. Dlaczego obszar ten jest tak ceniony przez smakoszy? A choćby dlatego, że znajduje się tu wszystko, co jest niezbędne do wzrostu szczepów winnych. W Kampanii ziemia jest doskonale nawodniona, co ma istotne znaczenie w kontekście szybkiego wzrostu roślin. Warto również dodać, że służy im również tutejszy klimat. W końcu jest to kraina skąpana światłem Słońca.

  Charakterystyka win produkowanych w Campanii 

  Wina rodem z Campanii powstawały już w okresie starożytnym. Chętnie produkowali je najpierw Grecy, a później Rzymianie. To tutaj powstają takie klasyki jak Fiano di Avelino lub Greco di Tufo. Nieprzypadkowo Kampanię uważa się przede wszystkim za “królestwo win białych”. Warto jednak dodać, że na jej obszarze nie brakuje upraw “czerwonych”, wśród których dominującą rolę odgrywa chyba słynne Aglianico. Prawdę mówiąc, jest to chyba najsłynniejsze wino czerwone, które powstaje w tym niezwykłym regionie. Oprócz niego warto też skosztować takich szczepów jak Barbera i Sangiovese. To naprawdę bardzo dopieszczone przez producentów marki, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

  Co wyróżnia Campanię na tle innych regionów? 

  Odpowiedź na to pytanie jest prosta i jednoznaczna: tradycja. Tutejsze trunki wytwarza się z wykorzystaniem procesów udoskonalonych przez dziesiątki, a nawet setki lat. Mieszkańcy Kampanii skupiają się przede wszystkim na tradycji, doceniając w ten sposób dorobek swoich przodków. Owszem, nowoczesne procesy produkcji nieco w tej kwestii “mieszają”, ale gros prac wykonuje się tak, jak kiedyś. W końcu Włosi zawsze byli uważani za osoby dość konserwatywne. Prawdę mówiąc, jest to jedna z przyczyn, dla których wina kampanijskie mają tak oryginalny i niepowtarzalny smak. W naszej ofercie jest ich całkiem sporo – wystarczy spróbować.

  Campania a przyszłość 

  Pomimo przywiązania do tradycji, mieszkańcy tego regionu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest on przyszłościowy. Niektórzy uważają nawet, że dzięki planowanym innowacjom, wina rodem z Campanii wejdą do ścisłej czołówki sprzedawanych trunków. Czy tak będzie? Czas pokaże, ale już teraz widać, że na kampanijskich uprawach jest spory potencjał. W końcu posiada ona aż 3 strefy produkcji win klasy DOCG, a także 17 stref dla win klasy DOC.

  Reasumując, wina rodem z włoskiej Kampanii to klasyka dla znawców tematu. Może więc warto zapoznać się z ich smakiem? A może warto to zrobić za pośrednictwem naszego sklepu?

   

  Shopping cart close