Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Washington

  • Stimson Estate Cellars Chardonnay

   WINO STIMSON ESTATE CELLARS CHARDONNAY 13,5% 0,75L

   56,99  Availability: w magazynie
  • Stimson Estate Cellars Cabernet Sauvignon

   WINO STIMSON ESTATE CELLARS CABERNET SAUVIGNON 13% 0,75L

   49,00  Availability: w magazynie
  • Stimson Estate Cellars Merlot

   STIMSON ESTATE CELLARS MERLOT 14,5% 0,75L

   56,99  Availability: brak w magazynie

   

  Wina z Washingtonu produkuje się w klimacie, który sprawia że alkohole wyróżniają się specyficznymi walorami smakowymi. Dzięki temu trudno jest pomylić te wina z jakimikolwiek innymi. Suchy klimat kontynentalny, w którym lata są gorące i suche, a zimy – chłodne i mroźne, pozwala na odpowiedni rozwój winorośli. Dodatkowo, Washington to duże amplitudy temperatur pomiędzy dniem a nocą, wpływają korzystnie na jakość win. Spowalniają dojrzewanie winorośli i tym samym umożliwiają uzyskanie bardziej zrównoważonej kwasowości.

  Jak zaczęła się produkcja win z Washington? 

  Choć historia win z Washingtonu jest dość krótka, w porównaniu z historią tego trunku w wielu innych regionach, alkohole te zdążyły zdobyć szerokie grono wielbicieli na całym świecie.

  Pierwsze wina z Washingtonu zaczęły powstawać w XIX wieku, jednak produkcja komercyjna tak naprawdę zaczęła się dopiero w następnym, XX wieku. Swój wpływ na rozwój winotwórstwa na terenie Stanów Zjednoczonych w okolicach Waszyngtonu mieli europejscy osadnicy, którzy przynieśli ze sobą wiedzę i doświadczenie z terenów Starego Kontynentu. Początkowo jednak nie najlepiej radzili sobie z surowym klimatem, w którym większość europejskich winorośli po prostu nie potrafiła przetrwać.

  Dopiero w XX wieku rozwój branży winiarskiej w okolicach Washingtonu nabrał tempa, a Amerykanie zaczęli eksperymentować z różnymi odmianami winorośli w poszukiwaniu takiej, która będzie w stanie przetrwać w surowym klimacie. W 1983 roku powstał region AVA, czyli pierwsza oficjalna amerykańska jednostka winiarska. Powstała na terenie o unikalnych warunkach glebowych i klimatycznych.

  Wina Washington zyskały znaczną popularność tak w samych Stanach Zjednoczonych, jak i w pozostałych krajach świata. Ich unikalny smak przykuwa uwagę smakoszy i zachwyca ich kubki smakowe!

  Smak win z Waszyngtonu – jak można go opisać? 

  Smak win z Waszyngtonu jest uzależniony od wielu czynników – sposobu produkcji, użytej winorośli czy okresu leżakowania. Warto jednak nadmienić, że wszystkie odmiany wina z Washingtonu wyróżniają się świetnie zrównoważoną kwasowością, którą zawdzięczają wolnemu dojrzewaniu winorośli.

  Wina z Waszyngtonu charakteryzują się też różnorodnym stylem. Część z nich wyróżnia się klasycznym, eleganckim i zrównoważonym smakiem, a inne – są wyraziste, intensywne i pełne smaku. Dzięki tak dużej różnorodności każdy jest w stanie znaleźć coś, co odpowiada jego gustowi. Zachęcamy jednak do szczegółowego zapoznania się z bukietami smakowymi poszczególnych win z Washington tak, aby mieć pewność, że wybierzemy opcję, która odpowiada nam w pełni.

  Z czym serwować wina z Washington? 

  Wina z Waszyngtonu będą smakować świetnie w towarzystwie wielu różnych dań. Wina czerwone doskonale komponują się z mięsami, a także serami o intensywnym smaku. Alkohole te stanowią doskonały dodatek również do kuchni śródziemnomorskiej.

  Lżejsze, różowe i białe wina świetnie smakują np. z drobiem, a także sałatkami czy deserami. Można je łączyć również z owocami morza lub przystawkami w postaci desek serów czy wędlin.

  Shopping cart close