Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  Moscatel

  • SHERRY SANDEMAN MEDIUM SWEET 15%

   SHERRY SANDEMAN MEDIUM SWEET 15% 0,75L

   43,00  Availability: w magazynie
  • Chateau Vircoulon Bordeaux Blanc A.O.C

   CHATEAU VIRCOULON BORDEAUX BLANC A.O.C. 12% 0,75L

   33,90  Availability: brak w magazynie
  • ARNAUD DE VILLENEUVE 1969 HORS D'AGE RIVESALTES A.O.C.

   ARNAUD DE VILLENEUVE 1969 HORS D’AGE RIVESALTES A.O.C. 0,75L

   625,00  Availability: brak w magazynie
  • SHERRY OSBORNE MEDIUM 15% 0,75L

   SHERRY OSBORNE MEDIUM 15% 0,75L

   45,00  Availability: brak w magazynie

   

  Wina Moscatel to trunki wytrawne, które produkowane są z najstarszych szczepów uprawianych przez człowieka. Zachwycają intensywnym aromatem oraz słodkim smakiem. Są szczegulnie popularne w Portugalii, gdzie panują doskonałe warunki do uprawy tego szczepu. Cechą charakterystyczną tego wina jest kuszący zapach, w którym bez trudu można dostrzec kwiat pomarańczy, rodzynki, karmel, suszone figi, kawę czy miód. Alkohol przez długi czas dojrzewa w drewnianych beczkach, co dodaje mu szlachetności oraz niepowtarzalnego charakteru. Trudno o lepszą propozycję dla koneserów, przywiązujących dużą wagę do jakości płynnych specjałów.

  Jakie cechy mają wina Moscatel?

  Wina Moscatel wytwarza się z różnych odmian, jednak wszystkie trunki posiadają cechy wspólne. Jedną z nich jest mocny zapach, którego nie można przeoczyć. Stanowi on połączenie nut kwiatowych oraz owocowych, jednak po dłuższej chwili, bez większego wysiłku, można poczuć niezwykłą głębie aromatu. Trunki te odznaczają się zrównoważoną kwasowością. Zdaniem wielu osób są one idealne zbalansowane, a tym samym odpowiednie na niemal każdą okazję.

  Na specjalną uwagę zasługują pomarańczowe wina Moscatel. Wiele z nich powstaje na skutek wydłużonej maceracji wina ze skórkami. Ciekawe jest to, że wystarczy kilka dni, aby trunek posiadał mocne nuty kwiatowe. Wina Moscatel kojarzą się z gorącymi krajami śródziemnomorskimi. To prawdziwa gratka dla wybrednych smakoszy, którzy sięgają wyłącznie po trunki o pełnym ciele. Prawdą jest, że wina z tego szczepu są mięsiste, ciężkie, skoncentrowane.

  Jakie wina Moscatel można wyróżnić? 

  Jak już wspomniano, wina Moscatel produkuje się z różnych szczepów. W każdym przypadku można uzyskać nieco inny efekt. Wina d’Alexandrie wywodzą się z Afryki. Zdecydowana większość upraw znajduje się na terytorium RPA. Nie można zapomnieć o takich państwach, jak Chile, Maroko, Australia. Wina blanc à petits grains, czyli drobnojagodowe, uznaje się za najbardziej finezyjne, a zarazem wytworne. Szczep ten uprawiany jest w całym basenie Morza Śródziemnego, ale nie tylko. Nie jest ona bardzo wymagający, dzięki czemu może być hodowany również na terenie Europy (w m.in. Niemczech).

  Wina Moscatel Ottonel nie posiadają pochodzenia potwierdzonego genetycznie. Odmiana ta jest znana przede wszystkim w Europie Środkowej. Jest uprawiana w takich państwach, jak m.in. Ukraina, Słowenia, Węgry, Chorwacja, Austria, Niemcy, Bułgaria.

  Z czym podawać wina Moscatel? 

  Wina Moscatel to trunki deserowe, którymi warto delektować się bez żadnych dodatków. Genialnie sprawdzają się podczas ważnych uroczystości oraz domowego relaksu, więc wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Wino Moscatel jest intensywnie słodkie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaserwować je z deserami. To także wyśmienity dodatek do niektórych serów (np. gorgonzoli). Wina Moscatel znakomicie komponują się z owocowymi przystawkami. Można podawać je w towarzystwie sałatek, owoców morza czy przysmaków z orzechami.

  Koszyk Wróć do strony