Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Xarel - Lo

  • Cava Freixenet Carta Nevada Seco

   CAVA FREIXENET CARTA NEVADA SECO 11,5% 0,75L

   39,90  Availability: brak w magazynie
  • CAVA FREIXENET CORDON NEGRO 1,5l

   CAVA FREIXENET CORDON NEGRO 11,5% 1,5L

   89,00  Availability: brak w magazynie
  • CAVA FREIXENET CORDON NEGRO

   CAVA FREIXENET CORDON NEGRO 11,5% 0,75L

   39,90  Availability: brak w magazynie

   

  Lekkie, wyraziste i kwaśne wina Xarel – Lo zaliczają się do jednych z najbardziej znanych hiszpańskich trunków. Znane bardziej pod nazwą Cava, musujące alkohole, stanowią odpowiedź na pochodzące z Włoch Prosecco oraz francuskiego szampana.

  Jakość w przystępnej cenie – smak i profil wina Xarel – Lo

  Wina Xarel – Lo wyróżniają się orzeźwiającym bukietem oraz przyjemnie musującymi bąbelkami. Dzięki temu często porównuje się je z wyrobami z Szampanii. W przeciwieństwie do francuskich trunków, wina te nie są aż tak drogie, ale ich cena nie oznacza, że mamy do czynienia z wyrobem niższej jakości. Hiszpańska Cava to świetny wybór dla osób poszukujących wytrawnego, eleganckiego trunku, który uświetni ważne uroczystości lub kolację we dwoje. Pod względem smaku wina Xarel – Lo obdarzone zostały mocnym bukietem cytryn, brzoskwini, kwiatu lipowego, imbiru oraz migdałów. W tle można zaobserwować nuty mineralne, chociaż ten czynnik zależy od lokalizacji winnicy.

  Lekka budowa oraz znaczna wytrawność sprawia, że wina Xarel – Lo oferują wyjątkowo intensywne doznania podczas degustacji. Ta odmiana winogron cechuje się znaczną kwaśnością, co nie tylko nadaje trunkom wyrazistego smaku, ale również pozwala zwiększyć ich żywotność. Zazwyczaj jasne, musujące trunki, najlepiej spożyć dość szybko.  Jednak  wysokiej jakości butelka tego wina może poczekać na wyjęcie korka nawet 5 lat. Przed podaniem należy zadbać o schłodzenie alkoholu do temperatury około 3-7° Celsjusza, zanim trunek zostanie przelany do wysokich, wąskich kieliszków do białego wina. Pod względem możliwych połączeń z potrawami, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na sałatki, karczochy, szparagi, mleczne sery, ryż, owoce morza. Równie dobrym wyborem będą dania z kremowymi sosami, a także smażone potrawy.  Wszelkiego rodzaju chrupiące dania doskonale łączą się z bąbelkami.

  Z Francji do Hiszpanii – historia i produkcja wina Xarel – Lo 

  Wina Xarel – Lo są owocem pomysłowości oraz nieustępliwości katalońskich winiarzy. To po dewastującej pladze filoksery postanowili otworzyć zupełnie nowy rozdział w historii rodowych wytwórni. W drugiej połowie XIX wieku Josep Raventós odwiedził Szampanię i zafascynowany metodą produkcji musującego trunku, postanowił odtworzyć proces w Hiszpanii. Rozpoczął tym samym wielowiekową rodzinną tradycję w kierunku świetlanej przyszłości. W 1872 powstała pierwsza partia musujących trunków. Piętnaście lat później wina te zyskały znaną dzisiaj postać.

  Istotnym elementem wytwarzania musującego trunku było ograniczenie się do lokalnych odmian winogron. Wpłynęło to na unikalny smak wina Xarel – Lo. W odróżnieniu od włoskiego Prosecco, hiszpańskie trunki nie ulegają nasyceniu dwutlenkiem węgla w stalowej kadzi. Muszą jednak dojrzewać w butelkach, które są powoli obracane w celu oddzielenia osadu pozostałego po drożdżach. Wina powinny w takich warunkach spędzić przynajmniej 9 miesięcy, aby na etykiecie mogło pojawić się słowo Cava, jednakże w przypadku bardziej wyszukanych odmian proces leżakowania zajmuje aż 4 lata. Na smak wina Xarel – Lo wpływa również czas dojrzewania przed usunięciem osadu, który nadaje trunkowi głębszego smaku, charakteryzującego starsze, bardziej ekskluzywne odmiany alkoholu.

  Shopping cart close