Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

  Wina kolekcjonerskie

  • BOTTEGA WHITE GOLD

   BOTTEGA WHITE GOLD 11% 0,75L

   119,00  Availability: w magazynie
  • Sherry Del Duque Amontillado 30yo

   SHERRY DEL DUQUE AMONTILLADO 30YO 21,5% 0,75L

   329,00  Availability: w magazynie
  • OFFLEY 30YO TAWNY PORTO

   OFFLEY 30YO TAWNY PORTO 20% 0,75L

   659,00  Availability: w magazynie
  • GRAHAM'S 40YO TAWNY PORT 20%

   GRAHAM’S 40YO TAWNY PORT 20% 0,75L

   765,00  Availability: w magazynie
  • Kaiken Ultra Malbec

   KAIKEN ULTRA MALBEC 14,5% 1,5L

   209,00  Availability: brak w magazynie
  • LAMBORGHINI GOLD DEMI SEC 11%

   LAMBORGHINI GOLD DEMI SEC 11% 0,75L

   269,00  Availability: brak w magazynie
  • LUIS PATO VINHAS VELHAS 2015

   LUIS PATO VINHAS VELHAS 2015 13% 0,75L

   139,00  Availability: brak w magazynie
  • LUIS PATO BAGA NATURAL

   LUIS PATO BAGA NATURAL 12% 0,75L

   109,00  Availability: brak w magazynie
  • ILATRAIA BRANCAIA 2014 14%

   ILATRAIA BRANCAIA 2014 14% 0,75L

   249,00  Availability: brak w magazynie
  • GRAHAM'S 30YO TAWNY PORT

   GRAHAM’S 30YO TAWNY PORT 20% 0,75L

   479,00  Availability: brak w magazynie
  • LAMBORGHINI GOLD BRUT

   LAMBORGHINI GOLD BRUT 12% 1,5L

   469,00  Availability: brak w magazynie
  • ARNAUD DE VILLENEUVE 1969 HORS D'AGE RIVESALTES A.O.C.

   ARNAUD DE VILLENEUVE 1969 HORS D’AGE RIVESALTES A.O.C. 0,75L

   625,00  Availability: brak w magazynie

   

  Kolekcjonowanie wina to prawdziwa sztuka. Największe i najbardziej wartościowe kolekcje powstają przez dziesięciolecia, a ich dumni właściciele niestrudzenie eksplorują świat w poszukiwaniu najbardziej unikalnych egzemplarzy. Wina kolekcjonerskie są wyjątkowe zarówno pod względem jakości, jak i rosnącej wraz z czasem wartości. Ich dostępność jest najczęściej bardzo ograniczona, a cena różni się w zależności od szczepu, wieku i jakości konkretnego trunku.

  Wina kolekcjonerskie  –  na co zwrócić uwagę? 

  Komponując własną kolekcję, warto pamiętać, że powinna ona stanowić odbicie pasji i upodobań właściciela. Kupowanie jakościowych trunków, bez względu na własne preferencje i zamiłowania, nie jest nigdy dobrym pomysłem.

  Niezależnie od powyższego zastrzeżenia, możemy jednak wyróżnić kilka kluczowych cech, sprawiających, że jedne wina kolekcjonerskie są bardziej pożądane niż inne. Znajomość podstawowych zasad oceny trunku pozwala zidentyfikować najcenniejsze egzemplarze, które staną się ozdobą naszych zbiorów.

  1. Producent

  Spośród wszystkich światowych producentów wina, zaledwie kilkuset produkuje wina kolekcjonerskie, których wartość będzie rosła wraz z czasem. To właśnie na nich należy się skupić w swoich poszukiwaniach.

  1. Poziom dostępności

  Niski poziom dostępności danego wina może wynikać z sukcesywnej konsumpcji sprzedawanych egzemplarzy lub stanowić rezultat bardzo ograniczonej produkcji. Wśród win trudno dostępnych, także tych które pochodzą z limitowanych edycji, możemy znaleźć prawdziwe unikaty.

  1. Rocznik

  Winogrona są niezwykle wrażliwe na warunki atmosferyczne, Zachowanie równowagi właściwości między poszczególnymi rocznikami jest niezwykle trudne, a często wręcz niemożliwe. I tak, wina kolekcjonerskie wyprodukowane ze zbiorów dojrzewających w idealnych warunkach pogodowych, mogą osiągać zawrotne ceny, podczas gdy trunki tego samego producenta, pochodzące z deszczowych lat, są stosunkowo niewiele warte.

  1. Trwałość

  Trwałość wina jest jest zależna od rocznika. Wina kolekcjonerskie, pochodzące z najlepszych roczników, będą się wyjątkowo starzały, odsłaniając coraz to nowe odcienie swoich bukietów.

  Jak przechowywać wina kolekcjonerskie 

  Z winami, szczególnie tym starszymi, należy obchodzić się niezwykle delikatnie. Dlatego też podczas tworzenia własnej, unikalnej kolekcji warto pamiętać o odpowiednim sposobie przechowywania trunków  –  tak, by cieszyć się ich pełnym smakiem przez wiele lat.

  Przede wszystkim, wino lubi stabilną temperaturę, na poziomie około 12-14°C. Zbyt wysokie temperatury znacząco przyspieszają proces starzenia wina, doprowadzając niekiedy do nieodwracalnego zepsucia trunku. Z kolei niskie temperatury spowalniają ewolucję alkoholu i powodują tworzenie się winianów  –  niewielkich kryształków, które wpływają negatywnie na wygląd wina.

  Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest odpowiednia wilgotność powietrza. Wilgotność w pomieszczeniu, w którym przechowywane jest wino powinna być utrzymywana na poziomie 65-75%. W suchym środowisku może dojść do obkurczenia się korka i nieprzewidzianego kontaktu wina z powietrzem. Zbyt duża wilgotność grozi natomiast rozwojem grzybów, które za pośrednictwem korka mogą dotrzeć do zawartości butelki.

  Wino powinno być przechowywane w ciemności. Światło, zarówno to naturalne, jak i sztuczne, powoduje utlenianie trunku  –  proces ten, zachodzący niekontrolowanie, może zepsuć smak nawet najlepszego wina.

  Podsumowując, aby jakościowe wina kolekcjonerskie zachwycały swoim smakiem i aromatem przez długie lata powinny być przechowywane w ciemnym, chłodnym, wilgotnym pomieszczeniu. Słońce, sztuczne światło i wysokie temperatury mają niszczący wpływ na jakość alkoholu.

  Shopping cart close