Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zestawy do wina

Wino to trunek, który towarzyszy ludzkości od tysięcy lat, co przyczyniło się do powstania złożonej kultury dotyczącej serwowania tego alkoholu. Jeżeli chcemy rozpocząć przygodę z degustacją trunków z Francji, Włoch czy Hiszpanii lub szukamy prezentu dla smakosza, zestawy do wina będą strzałem w dziesiątkę.

Sztuka podawania – zestawy do wina 

Serwowanie alkoholu wysokiej jakości nie ogranicza się jedynie do usunięcia korka. Choć w przypadku niektórych, starszych trunków, samo otwarcie może być wyzwaniem. Zestawy do wina pozwalają szybko zaopatrzyć się w wybór akcesoriów, które pozwolą zaserwować wino w perfekcyjnych warunkach. Oprócz szerokiego wyboru otwieraczy oraz nożyków, komplety do wina zawierają również stylowe zamknięcia butelek, wyposażone w gumowe uszczelki. Korki są wykonane ze stali nierdzewnej, przez co nie wpływają na smak trunku, a także opadają pod własnym ciężarem w głąb szyjki, uniemożliwiając wietrzenie alkoholu.

Zestawy do wina obejmują również dozowniki oraz okapniki, które pozwalają kontrolować trunek podczas nalewania do kieliszków lub karafki. Zestawy takie mogą zawierać również termometr, pozwalający podać alkohol w idealnym momencie. Jest to ważny element serwowania trunków, gdyż niektóre rodzaje wina wymagają dłuższego chłodzenia w lodówce, aby w pełni rozwinąć swój bukiet. Z kolei długotrwała dekantacja może utrudnić utrzymanie odpowiedniej temperatury. Zestawy do serwowania win umożliwiają podawanie trunków jak w wytwornej restauracji. Pomaga to stworzyć odpowiednią atmosferę podczas spotkań ze znajomymi lub kolacji we dwoje.

Zestawy do wina jako prezent 

Zestawy do wina to nie tylko sposób na wzbogacenie domowego barku, ale również doskonały podarunek. Niezależnie od zawartości, każdy zestaw do serwowania win znajduje się w stylowym opakowaniu, które sprawdzi się znakomicie jako prezent. Podczas gdy potrzeby początkującej osoby zaspokoi podstawowy komplet, bardziej zaawansowani będą mieli większe wymagania wobec zestawu do wina. Niektóre butelki wymagają bowiem  użycia nożyka lub otwieracza, który nie spowoduje obsypywania się fragmentów korka bezpośrednio do wina. Jeżeli połączymy taki zestawy z kieliszkami lub wyszukanym trunkiem, stworzymy prezent, który na długo pozostanie w pamięci obdarowanej osoby. Zestawy do wina sprawdzą się w każdej sytuacji, a stylowe połączenie elementów wykonanych ze stali nierdzewnej sprawi, że otwarcie każdej butelki zyska dystyngowaną oprawę.

Koszyk Wróć do strony