Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Likiery gruszkowe

  • SCHEHERAZADE FRAMBOISE

   SCHEHERAZADE FRAMBOISE

   229,00  Availability: brak w magazynie

   Scheherazade Framboise to nie tylko likier – to podróż w świat wykwintnych smaków, które burzą zmysły i podbijają serce miłośników kulinariów. Jego wyjątkowy smak, wywodzący się z fascynującej Francji, stawia go w szeregu najwyższej klasy alkoholi. Każdy łyk to wyzwanie dla zmysłów, gdzie smak i zapach splatają się w harmonijną melodię.

   Czytaj dalej

   

  Z czym kojarzą się likiery gruszkowe? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: z bezmiarem polskich sadów, w których gruszki są jednym z najważniejszych owoców. Można nawet powiedzieć, że Polska jest jednym z potentatów na “gruszkowym rynku”. Nic więc dziwnego, że sporo tych alkoholi powstaje właśnie tutaj.

  Likiery gruszkowe – opis smaku

  Likiery gruszkowe nieprzypadkowo kojarzą się ze słodyczą. Łączą one w sobie intensywny, owocowy aromat i całkiem solidną porcję słodkości. Niektóre z nich – co warto podkreślić – mają lekko kwaskowaty i cierpki smak. Należy jednak pamiętać, że takie kombinacje smakowe są bardzo często cenione przez smakoszy, gdyż uważa się je za oznakę naturalności i dopracowanego procesu produkcyjnego. Atutem likierów wytwarzanych z gruszek jest również to, że nie mają tak wyrazistego smaku, co alkohole wytwarzane np. z owoców cytrusowych. W praktyce oznacza to, że można je łączyć ze znacznie szerszym zakresem deserów i innych trunków. Mówiąc wprost – gruszkę należy traktować jako smaczny, słodki dodatek, a nie jako nutę dominującą w trunku lub deserze. Nic więc dziwnego, że – zwłaszcza polskie  likiery gruszkowe – znawcy dobrych trunków wybierają bardzo często. 

  Likiery gruszkowe – na każdą okazję?

  Atutem likierów gruszkowych jest ich smak. Owszem, są one pełne delikatnej, wyjątkowej słodyczy, ale wyróżniają się też wyrazistą, choć mocno zrównoważoną kompozycją owocową. Jeśli chodzi o porę roku, to trunki z gruszek sprawdzą się niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest śnieg, czy też upalne lato. Ich atutem jest przede wszystkim to, że skutecznie pobudzają podniebienie w oczekiwaniu na jeszcze więcej. Jeśli chodzi o porę zimową, to likiery gruszkowe bardzo często pojawiają się w wariancie świątecznym. Jego cechą szczególną jest szczególny smak, w którym – oprócz wspomnianej gruszki – nie brakuje dodatku cynamonu i goździków. Atutem trunków “z gruszką w tle” jest też bardzo zrównoważona porcja alkoholu. Co ciekawe, spora część tych trunków ma  solidną dawką alkoholu (nawet do 35 procent), aczkolwiek dzięki smakowi tych niezwykłych owoców, jest ona częściowo zneutralizowana.

  Likiery gruszkowe – dla kogo?

  Likiery o smaku gruszki to propozycja przede wszystkim dla tych osób, które szukają smacznych i wyważonych w smaku alkoholi deserowych. Trunki gruszkowe sprawdzą się głównie jako smaczne i pożywne desery, przy czym można je też podawać z innymi alkoholami, a nawet z deserami. Jeśli chodzi o desery, to alkohole o tym smaku świetnie łączą się np. z lodami śmietankowymi i waniliowymi. Ich gęsta konsystencja będzie powoli rozpływać się po powierzchni deseru, tworząc na niej coś w rodzaju smacznej polewy. Nietrudno się domyślić, że dla wielu osób jej konsumpcja będzie dużo większą przyjemnością, niż zjedzenie samych lodów lub ciasta. Cóż, taki jest już urok trunków o smaku gruszkowym.

  Reasumując, likiery gruszkowe to doskonałą propozycja nawet dla bardzo wymagających konsumentów. Dzięki nim można na nowo odkryć smak i aromat tych niezwykłych, a zarazem mocno związanych z naszym krajem owoców.

  Koszyk Wróć do strony