Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wina z Nowej Zelandii

Wina z Nowej Zelandii są relatywnie młode, ponieważ ich produkcja rozpoczęła się w ostatniej dekadzie XX wieku.  Warto jednak wiedzieć, że błyskawicznie zyskały uznanie niemal na całym świecie. Nie brakuje tutaj oryginalnych szczepów winogron, dzięki którym trunki zyskują niepowtarzalnego charakteru. Jest to prawdziwa gratka dla osób pragnących delektować się złożonym aromatem alkoholu. Sprzyjające warunki klimatyczne sprawiają, że można tutaj spotkać wiele różnych odmian owoców. Grona dojrzewające w morskim klimacie posiadają idealnie zbalansowany smak. Nie są ani przesadnie słodkie, ani kwaśne. Trunki z Nowej Zelandii zyskały mnóstwo przychylnych opinii wymagających smakoszy.

Czym wyróżniają się czerwone wina z Nowej Zelandii? 

Czerwone wina z Nowej Zelandii wytwarzane są głównie ze szczepu Pinot Noir. To trunki odznaczające się znaczną kwasowością, a także delikatnymi nutami goryczy. Odmiany wywodzące się z obszaru Marlborough posiadają charakterystyczne nuty owoców czerwonych (głównie wiśni) oraz przypraw korzennych. Intensywny aromat pobudza zmysły, a także zachęca do napawania się płynnym specjałem. Omawiane rodzaje win z Nowej Zelandii fantastycznie współgrają z grillowanymi warzywami, mięsem, serami.

Oczywiście nie można zapomnieć o innych szczepach, takich jak np. Merlot oraz Cabernet Sauvignon. Produkowane z nich czerwone wina z Nowej Zelandii intrygują złożonością bukietu. Smak jest niezwykle głęboki, a tym samym niebanalny. Takie trunki można zaserwować podczas uroczystego obiadu czy eventu. Trunki z Nowej Zelandii powstają również z odmiany Syrah, której korzenie leżą w południowej Francji.

Cechy charakterystyczne białych win z Nowej Zelandii 

Białe wina z Nowej Zelandii zawdzięczają swój nieoczywisty smak odmianie Sauvignon Blanc. To najpopularniejszy szczep, dzięki któremu trunki zyskują na wyrazistości. Warto jednak podkreślić, że trunki są niezwykle różnorodne. Znalezienie alkoholu pasującego do okazji nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Grona dojrzewające w cieplejszych rejonach posiadają nuty owoców tropikalnych.  Słodkie alkohole z Nowej Zelandii wyśmienicie komponują się z deserami, ale nie tylko.

Winogrona uprawiane na Wyspie Południowej cechują się wyższą kwasowością. Takie wina z Nowej Zelandii uznawane są za szlachetne, lekkie, a zarazem mocne. W aromacie trunków występują brzoskwinie, ananasy, owoce liczi. Odmiany nasycone dwutlenkiem węgla są orzeźwiające i nieco musujące. Ciężko o lepszy wybór na wakacyjne dni!

Uprawa winorośli w Nowej Zelandii 

Wina z Nowej Zelandii pochodzą przede wszystkim z regionu Marlborough. To właśnie tutaj zlokalizowane są prężnie rozwijające się winnice. Nowozelandczycy chętnie uprawiają biały szczep o nazwie Sauvignon Blanc, a także Riesling, Pinot Girls, Gewurztraminer. Trunki z Nowej Zelandii powstają z owoców rozwijających się w fantastycznych warunkach. Zarówno jasne, jak i ciemne odmiany mają zapewnione doskonałe warunki do wzrostu. Trunki mogą śmiało konkurować z alkoholami francuskimi czy włoskimi!

Koszyk Wróć do strony