Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Lombardia

  • BOTTEGA WHITE GOLD

   WINO MUS. BOTTEGA WHITE GOLD 11% 0,75L

   149,00  Availability: w magazynie

   Niezwykle wyrafinowane wino musujące BOTTEGA WHITE GOLD kusi intensywnym i złożonym smakiem najlepszych szczepów dojrzałych winogron.

  • LUGANA CANTINA DEL GARDA 12,5%

   LUGANA CANTINA DEL GARDA 12,5% 0,75L

   54,99  Availability: brak w magazynie

   Orzeźwiające i lekkie włoskie wino LUGANA CANTINA DEL GARDA, swój niepowtarzalny smak zawdzięcza połączeniu mocnych nut owocowych z głębią orzechowych aromatów.

   Czytaj dalej

   

  Gdyby podzielić Włochy na dwie części, to Lombardia zdecydowanie leżałaby w północnym fragmencie tego kraju. Region ten leży w bliskim sąsiedztwie Alp, a to oznacza, że klimat jest tam równie specyficzny, co smak tamtejszych trunków. Zapraszamy na przeżycie niezapomnianej, lombardzkiej przygody!

  Lombardia – kraina winem i techniką płynąca 

  Włochy to ciekawy kraj. Na południu nie brakuje temperamentnych, ambitnych wytwórców wina, którzy doceniają serce wkładane do jego produkcji. Z kolei północ państwa jest zamieszkania przez osoby, które doceniają pasję i dobrą organizację produkcji. Jak łatwo się domyśleć, Lombardia należy do tej drugiej grupy. Wytwarzane tu trunki są dopracowane pod względem smakowym. Nie brakuje tu win, których skład doskonalony jest przez wiele długich lat. Jednocześnie ich producenci wytwarzają je z iście aptekarską precyzją, co czyni je wyjątkowymi i niepowtarzalnymi.

  Lombardia i jej podregiony 

  Oczywiście Lombardia jest regionem dość rozległym, dlatego specjaliści podzielili ten region na kilka podregionów:.

   

  1. Franciacorta

   

  Jednym z nich (a zarazem najsłynniejszym) jest Franciacorta. Tutaj wykorzystuje się m.in. takie gatunki winorośli jak Chardonnay, Pinot Nero i naturalnie Pinot Bianco. Nie wszyscy też wiedzą, że to właśnie Franciacorta jest jednym z dwóch regionów (oprócz Champagne), które zgodnie z obowiązującym prawem może sygnować swoje wina tą nazwą. Świadczy to o tym, że klasa powstających tu trunków jest bardzo wysoka i doceniania nawet przez najbardziej wymagających smakoszy. W końcu do ich produkcji używa się sprawdzonych metod klasycznych.

   

  1. Valtelina

   

  Valtelina może i nie jest tak popularnym regionem winiarstwa jak jej poprzednik, ale i tak zna go każdy, kto nieco bardziej zagłębia się w tematyce włoskich win. W tamtejszych trunkach dominują szczepy Chiavennasca i Oltrepo Pavese, oraz Barbera, Uva Nara, Croatina i Pinot Nero. Tamtejsze trunki cechuje przyjemny, lekko orzeźwiający smak, obok którego żaden znawca nie może przejść obojętnie.

  Lombardia – dlaczego warto polubić wina z tego regionu? 

  Lombardia to jeden z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów Włoch. Tutejsze uprawy winorośli zaskakują porządkiem, profesjonalizmem i optymalizacją produkcji. To idealne miejsce dla osób, które wiedzą, czego chcą od wina. To także region, który jest doceniany za swój wyjątkowy smak. W końcu nie brakuje tu wilgoci (woda spływa z ośnieżonych, alpejskich stoków) i solidnej dawki światła słonecznego. Nie ma go rzecz jasna tak dużo jak na południu (np. w Kampanii), ale i tak jest to wystarczająco, by wprowadzić do produkowanego wina niepowtarzalny smak lata. W końcu to właśnie w Lombardii znajdują się 3 strefy, w których powstają najlepsze wina zgodnie z klasyfikacją DOCG. Są to Franciacorta, Valtelina Surperiore i Sfursat di Valtelina. Oprócz nich jest aż 15 stref dla win klasy DOC.

  Jak widać, Lombardia to północne “królestwo włoskich win”. I właśnie dlatego warto zapoznać się z ich niezwykłym smakiem i aromatem. Od tego momentu winnice północnych Włoch stoją przed Państwem otworem.

  Koszyk Wróć do strony